KOMÍNOVÉ SYSTÉMY

Komín je nejdůležitějším prvkem k tomu, aby spotřebiče měli správný tah a díky tomu také správně fungovali.

Naše firma STABA KOMÍNŮ proto pracuje s komínovými systémy té nejlepší kvality, které samozřejmě také splňují nároky normy ČSN EN 1443 – Komíny-Všeobecné požadavky a ČSN 73 4201 – Komíny a kouřovody – Navrhování, provádění a připojování spotřebičů paliv. 

NEREZOVÉ KOMÍNY JSOU VELICE OBLÍBENÉ

Jejich největší výhodou je variabilita jejich použití – takovýto komín lze použít jako klasický komín, fasádní komín, lze na něm při dodržení požadavků normy udělat úskok, či je možné jej v technicky odůvodnitelných případech použít jako svislý kouřovod s funkcí komína (tzv. americký komín).

Svěřte instalaci komína odborné firmě, která Vám dokáže navrhnout funkční řešení, které je bezpečné. Obraťte se na nás pro vypracování návrhu vhodného řešení!

NEREZ - DESIGN A PRAKTIČNOST

Nerezové komíny se stávají stále více oblíbeným moderním systémem spalinových cest, který je vhodný do interiérů i exteriéru. V obou případech může také sloužit jako designový prvek domu nebo být jednoduše obestavený a schovaný.

Nerezové komíny jsou třísložkové systémy, které se používají v novostavbách, ale také u rekonstrukcí, díky svým skoro neomezeným možnostem. Takové komínové těleso se skládá z vnitřní nerezové (může být ovšem i keramická) vložky, izolace a vnějšího pláště.

Izolace se používá u většiny výrobců v síle buď 25 mm nebo 50 mm. Vnější plášť může být v nerezovém, černém nebo třeba i jiném barevném provedení, takže je možné komín krásně sladit s Vaším interiérem nebo s celým domem.

Jednotlivé díly se k sobě klasicky pojí pomocí spojovacích spon, ale pokud má komín být pohledový a má být začleněn do designu interiéru, je možné využít také bezsponovou variantu spojů.

Nerezový systém lze použít jako klasický komín s účinnou a neúčinnou výškou a sopouchem, který je stavěný od země a nebo je kotvený do zdi při jeho venkovní variantě. Stejně, jako u zděných komínů by zmíněná účinná výška měla ovšem být minimálně 5 metrů.

NEREZ - AMERICKÝ KOMÍN

Pokud máte například bungalov, kde by nebylo možné výše zmíněnou normu dodržet, je zde u nerezových komínů možnost tento problém vyřešit pomocí instalace svislého kouřovodu s funkcí komína. Celá sestava je instalována přímo nad spotřebič a kotvena buď na stěnu nebo na strop. Zde se také můžete setkat s pojmem “americký komín”, jak se tomuto provedení často také přezdívá.

Obrovskou výhodou nerezových komínů jsou úskoky, které je možné s těmito systémy provést. Při stavbě nového domu je normou povoleno instalovat jeden úskok až do odklonu 15° od svislice. U rekonstrukcí je možný odklon až dokonce 30°.

Tímto je možné krásně vyřešit například situaci, kde si komín vzájemně překáží například s dřevěným trámem.

Pracujeme s výrobci, kteří zajišťují ke komínu dostatečný servis a záruky minimálně 10 let.

INSTALACE NEREZOVÉHO KOMÍNA

Instalace nerezového komína je poměrně rychlá, což může možná budit dojem, že je také snadná.

Nenechte se ovšem zmást! Komín je nutné provést naprosto bezpečně. I když má komín v sobě izolaci, která sníží teplotu pláště a zabrání ochlazování spalin, tak je nezbytné stále dodržet odstupy komína od spalných konstrukcí. U nerezových komínů tyto nezbytné odstupy mohou být i větší, než bývá u zděných komínů. Velký důraz je také nutné klást na prostupy komína zdí a stropem – obzvlášť, pokud jsou tyto konstrukce spalné, jak tomu často bývá u nízkoenergetických a pasivních domů.

Stavíme ❤️
Vašeho domova
15 let s komíny
Rodina firma s tradicí a zkušenostmi
Stavíme komíny
Zaměříme, navrhneme a postavíme
Previous
Next

Nezávazná poptávka

Přejete si do svého domu nerezový komín?
 

Neváhejte nám poslat Vaši poptávku.

Rádi s Vámi probereme vhodné řešení pro Váš dům.

www.stavbakominu.cz  | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz